Властивості та застосування глиноземної кераміки

Основною кристалічною фазою глиноземної кераміки є корунд (α-Al2O3), а вміст α-Al2O3 у сировині має великий вплив на властивості глиноземної кераміки.

Чим вищий вміст Al2O3, тим вища температура випалу глиноземної кераміки.
Зі збільшенням вмісту Al2O3 буде зростати і механічна міцність глиноземної кераміки.
Значний вплив на електричні властивості глиноземної кераміки має також вміст Al2O3. Зі збільшенням вмісту Al2O3 ємність і питомий об’ємний опір зростають, діелектричні втрати (tgδ) зменшуються, а діелектрична проникність (ε) і діелектричні втрати (tgδ) зменшуються зі збільшенням частоти.
Теплопровідність глиноземної кераміки зростає зі збільшенням вмісту Al2O3.

Завдяки високій механічній міцності, високому опору ізоляції, зносостійкості, стійкості до корозії та високотемпературній стійкості глиноземної кераміки її можна використовувати як електронну кераміку, таку як вакуумні пристрої, кераміка для пристроїв, підкладки для товстих і тонких плівкових схем, тиристори та тверді речовини. Оболонка схеми, ізоляційна кераміка для свічок запалювання тощо.

Глиноземна кераміка має високу міцність і твердість, тому вона має широкий спектр застосування як конструкційна кераміка, така як абразиви, ножі та скребки для паперової промисловості, текстильна кераміка (дротяні колеса), зносостійкі кульові крани, підшипники, насадки, плунжери, циліндри вкладиші, клапани перекачування масла та різні зносостійкі накладки та ін.

Кераміка з оксиду алюмінію має хорошу хімічну стабільність, тому кераміку з оксиду алюмінію можна використовувати як хімічну кераміку та біокераміку, таку як штучні суглоби, замінники платинових тиглів, носії каталізатора та аерокосмічна промисловість, матеріали для виробництва енергії з магнітної рідини тощо.

Глиноземна кераміка широко використовується в текстильній промисловості, на вугільних шахтах, нафтовій, електроенергетиці, гірничодобувній та інших галузях промисловості, і в даний час є найпоширенішим і найпродуктивнішим новим керамічним матеріалом серед оксидної кераміки.