Alümina seramik kaplamalar ve uygulamaları

Aşınmaya karşı korumalı alümina seramik astarlar

Aşınmaya karşı koruyucu alümina seramik kaplama, düşük aşınmaya, yüksek özgül ağırlığa ve yüksek sertliğe sahip yeni bir metal olmayan malzemedir. Kuru presleme ile oluşturulan ve 1700 ° C yüksek sıcaklıkta sinterlenen ana malzeme olarak alüminyum oksitten (AL2O3) yapılmıştır.

Alümina seramiklerinin Rockwell sertliği HR80-90 ve Mohs sertliği 9’dur, sadece elmasın sertliğinden sonra ikinci sıradadır. Aşınma direnci performansı çelik ve paslanmaz çelikten daha iyidir, krom çelik ve manganlı çelikten 260 kat daha fazladır. Aynı çalışma koşulları altında, alümina seramikler, ekipmanın hizmet ömrünü 10 yıldan fazla uzatabilir.

Aşınmaya dayanıklı alümina seramiklerin yoğunluğu 3.6-3.75g / cm³’dür ve ağırlık çeliğin yarısı kadardır, bu da ekipman yükünü azaltabilir ve enerji tasarrufu sağlayabilir.

Alümina içeriği% 92 olan alümina seramikler yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cerámicas Antidesgaste Hexagonal 92 % Alúmina, alumina ceramics, industrial ceramics, advanced ceramics, technical ceramics, ceramic linings, abrasion ceramics, wear protection ceramics, alumina ceramic tiles, Cerámicas Antidesgaste
hexagonal alumina ceramic tiles

Alümina% 92 seramik teknik verileri

Alümina içeriği ≥92%
Yoğunluk ≥3,6 g / cm3
Rockwell sertliği ≥85 HRA
Basınç dayanımı ≥850 Mpa
Kırılma tokluğu KΙC ≥4.8MPa? M1 / ​​2
Eğilme dayanımı ≥290MPa
Isı iletkenliği 20W / m.K

Alümina seramikler, farklı boyutlarda seramik karolar, seramik tuğlalar, seramik bloklar, seramik tüpler, seramik halkalar, seramik silindirler vb. Gibi farklı çalışma koşullarına göre farklı şekil ve boyutlarda yapılabilir.

Özel şekil ve boyutlardaki alümina seramikler için özel ihtiyaçlara göre yeni takımlar hazırlayabiliriz.

alumina ceramic tiles 150x100x6mm, ceramic lining,alumina ceramics, industrial ceramics, advanced ceramics, technical ceramics, ceramic linings, abrasion ceramics, wear protection ceramics, alumina ceramic tiles, Cerámicas Antidesgaste
alumina ceramic tiles 150x100x6mm

Aşınmaya dayanıklı alümina seramik uygulamaları

Alümina seramik astar, iyi aşınma direnci ve darbe direncine sahip bir malzemedir. Termik enerji, demir çelik, eritme, tarım makineleri, kömür, madencilik, kimya, çimento, liman terminalleri ve diğer endüstrilerde kömür taşıma sistemleri, malzeme taşıma sistemleri, toz haline getirme sistemleri olarak yaygın olarak kullanılan ideal bir yüzey aşınma önleyici malzemedir. kül boşaltma sistemleri ve toz giderme sistemleri, cevher yükleme ve boşaltma, silolar, oluklar, boru hatları ve tüm mekanik ekipmanlarda aşınmaya dayanıklı diğer katmanlar. Ana işlev, malzeme geçerken ekipmanın ve boru hattının çalışma yüzeyinin etkisine ve aşınmasına etkin bir şekilde direnmektir.

Alümina seramikler aşınma direnci, darbe direnci, yüksek sıcaklık dayanımı ve kolay kurulum özelliklerine sahiptir.Endüstriyel bakım ve ekipman koruması için iyi bir seçimdir.

Cerámicas Antidesgaste 92% Alúmina, alumina ceramics, industrial ceramics, advanced ceramics, technical ceramics, ceramic linings, abrasion ceramics, wear protection ceramics, alumina ceramic cylinders, Cerámicas Antidesgaste
Cerámicas Antidesgaste 92% Alúmina

Madencilik endüstrisinde aşınmaya dayanıklı alümina seramik astarların uygulanması

Aşınmaya dayanıklı alümina seramik kaplamalar, kömür madenleri, bakır cevheri, tungsten cevheri, nikel cevheri, demir cevheri ve diğer madenler gibi çeşitli madencilik ekipmanlarının ve ayrıca yıkama tesislerinin aşınma koruması için uygundur.

Cevher zenginleştirme madencilik endüstrisinde önemli bir süreçtir.
Pek çok zenginleştirme ekipmanındaki birçok metal ve metal olmayan parça, sürekli çalışma nedeniyle hasar görür, bu da çok fazla insan gücü, malzeme ve mali kayıplara neden olur ve hatta üretim verimliliğini etkiler. Bu nedenle, zenginleştirme ekipmanının ciddi aşınması ve kısa hizmet ömrü, cevher zenginleştirme üretimi üzerinde ciddi bir etkiye neden olmuştur.

Aşınmaya dayanıklı alümina seramik kaplamalar, üstün aşınma direnci performansı nedeniyle cevher yıkama endüstrisinde yaygın olarak kullanılan malzemelerden biri haline gelmiştir. Özellikleri, yüksek sertlik, iyi aşınma direnci, korozyon direnci, düşük yoğunluk ve belirli darbe direncidir.

Aşınmaya dayanıklı alümina seramik kaplama, düşük üretim maliyetleri ve iyi aşınma direncinin bir ürünüdür ve şu anda madencilik, maden işleme, metalurji ve kimya endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cevher zenginleştirme endüstrisinde kolayca aşınan sistemler ve ekipmanlar arasında sıvı taşıma boru hatları ve siklonlar gibi sınıflandırma ve eleme ekipmanı, ağır ortam kömür hazırlama tesislerinin ana yıkama ekipmanı, ağır ortam siklonları, çeşitli boru hatları, şutlar ve bunkerler, cüruf bulunur. bulamaç pompaları, silolar, oluklar, manyetik ayırıcılar vb.

Örnek olarak ağır ortam siklonunu alın, ekipmanın aşınma hasarı çoğunlukla erozyon ve aşınmadan kaynaklanır ve kolayca aşınan parçaların hizmet ömrü çok kısadır. Cevher yıkama ve yoğunlaştırıcının sürekli üretim gereksinimlerini karşılamak için, alümina seramik kaplama ideal bir aşınmaya dayanıklı malzeme olarak kullanılır.

ceramic lined pipe, chute and Hydrocyclone, alumina ceramics, industrial ceramics, advanced ceramics, technical ceramics, ceramic linings, abrasion ceramics, wear protection ceramics, alumina ceramic tiles, Cerámicas Antidesgaste
ceramic lined pipe

Alümina seramik karolarla kaplı çelik boru

Tutkal veya kaynakla çelik boru alümina seramik karolarla kaplanır. Esas olarak elektrik enerjisi, metalurji, kömür, çimento ve büyük çaplı indirgeme bacası, toz giderme boru hattı, kömür hunisi, çimento hunisi, oluklar ve diğer sistemler gibi diğer endüstrilerde kullanılır.

Advertisement